search-engine-optimisation

بهینه‌سازی سئو سایت با استفاده از الگوریتم Hilltop

الگوریتم Hilltop به شکل قابل توجهی نحوه پیاده سازی سئو سایت را تحت تاثیر قرار داد و این تاثیر همچنان تا امروز ادامه دارد.

به عنوان یک کارشناس سئو سایت، مهم است که بدانیم الگوریتم Hilltop چگونه بر سئو تاثیر می‌گذارد تا بتوانیم پایه و اساسی قوی‌تری برای درک سئو SEO ایجاد کنیم.

الگوریتم Hilltop سئو چیست؟

هدف الگوریتم Hilltop، شناسایی صفحات وب معتبر (قوی) برای رتبه‌بندی بود. این الگوریتم، سیستمی را توصیف می‌کند که در کنار PageRank کار کرده تا صفحات وب حرفه‌ای و قدرتمند را شناسایی کند.

روشی که Hilltop برای شناسایی صفحات وب قدرتمند به منظور رتبه‌بندی استفاده می‌کرد، از طریق شناسایی اولیه صفحات حرفه‌ای بود. صفحات حرفه‌ای، صفحات خاصی در یک موضوع خاص بودند که به سایت‌های بسیاری لینک می‌شدند. بنابراین از این طریق گوگل می‌توانست سایت‌های با کیفیت بالا را رتبه‌بندی کند.

مقالات الگوریتم Hilltop آن را اینگونه توصیف می‌کند:

“رویکرد این الگوریتم هم بر پایه فرضیه‌های مشابه سایر الگوریتم‌های دیگر گوگل است، یعنی تعداد و کیفیت منابعی که به یک صفحه بک لینک داده‌اند، مقیاس‌های خوبی از کیفیت یک صفحه هستند. تفاوت کلیدی در این است که در این الگوریتم فقط منابع حرفه‌ای را در نظر می‌گیریم، صفحاتی که با هدف هدایت مردم به سوی منابع خاص ایجاد شده‌اند.”

Hilltop عضوی از الگوریتم اتصال (connectivity algorithm)، الگوریتمی مبتنی بر لینک، مانند PageRank می‌باشد. جایی را که PageRank در کل وب منتشر می‌کند و صفحات را از آن مجموعه رتبه‌بندی می‌کند، این الگوریتم یک شناسایی اولیه از صفحات حرفه‌ای برای یافتن صفحات قدرتمند به منظور رتبه‌بندی فراهم می‌کند.

بنابراین، به جای جستجو از کل وب، Hilltop از سایت‌هایی که از مجموعه‌ای از صفحات وب حرفه‌ای هستند جستجو می‌کند. صفحاتی که بر اساس موضوعی خاص سازماندهی شده‌اند.

چیزهای دیگری نیز در این الگوریتم انجام می‌گیرد، مانند شناسایی سایت‌هایی که وابسته به یک منبع هستند (مشابه هم هستند) که از این لینک‌ها برای اهداف رتبه‌بندی استفاده نکند.

Hilltop چطور سئو را تحت تاثیر قرار داده است؟

الگوریتم Hilltop تاثیر زیادی بر سئو داشته است. مشخص شده است که لینک از صفحات edu. ، لینک از دایرکتوری‌های اصلی (یاهو، Zeal ، DMOZ و BOTW)، لینک از سایت‌های مرتبط با PageRank بالا (About.com) به سئوی سایت ها کمک کرد تا رتبه بهتری کسب کنند.

ana3

همین موضوع در قیمت سئو که از طرف سئو کارها ارائه می‌شود هم تاثیرگذار بوده است. زیرا همیشه بخشی از هزینه‌ای که هر متخصص سئو دریافت می‌کند باید برای خرید بک لینک از سایت‌های مختلف هزینه شود.

در آن روزهای اولیه، پیدا کردن یک لینک از About.com به طور چشمگیری می‌توانست به رتبه آن سایت کمک کند. از آنجا که سایتی مانند DMOZ به خوبی لینک شده بوده و به عنوان مرجعی برای پیدا کردن سایت‌های با کیفیت بود، دریافت یک لینک از DMOZ می‌توانست رتبه‌بندی شما را قدرتمند کرده و سایتتان را در رتبه بالا قرار دهد.
Hilltop ایده پنهان کردن روابط بین وب سایت‌ها را ارائه کرده است. بنابراین، سئو کارها شروع به استفاده از آدرس‌های IP منحصربه‌فرد کرده، مالکیت دامنه را مخفی کردند و مراقب آن بودند که با چه سایت‌هایی در ارتباطند.

شبکه‌ای از سایت‌هایی که متعلق به یک سازمان بوده، گاهی اوقات متشکل از صدها سایت، گاهی اوقات شاهد افت شدید رتبه‌بندی بوده‌اند.

الگوریتم Hilltop امروز چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

PageRank امروزه مفاهیم را نیز در بر می‌گیرد مفاهیمی مانند صفحات اصلی قدرتمند، که شبیه صفحات حرفه‌ای Hilltop است. قبل از Hilltop الگوریتم‌های دیگری وجود داشت که بر روی قطب‌ها و صفحات قدرمتند متمرکز بودند. Hilltop باعث تقویت مفهوم سایت‌های قدرتمند (authority sites) شد. به همین دلیل صنعت خدمات سئو همچنان به فکر ایجاد صفحات وب قدرتمند است.

علاوه بر این، به دلیل اینکه شبکه‌های سایتی که مالکیت مشابهی دارند، افت رنکینگ را تجربه کردند، امروزه یک کار متداول سئو این است که به ارتباط داخلی چندین دامنه توجه شود. پیاده‌سازی الگوریتم Hilltop احتمالا دلیل این احتیاط است.

چرا الگوریتم Hilltop امروزه مهم است؟

الگوریتم‌هایی مانند Hilltop متعلق به روزهای غارنشینی SEO بودند. اما دانستن ماهیت الگوریتم Hilltop، پایه‌ای است را برای درک اینکه چرا سئو امروز به نحوی خاص عمل می‌کند.

دانستن الگوریتم‌های قبلی به شما این امکان را می‌دهد تا الگوریتم‌های امروزی را به عنوان بخشی از تصویری بزرگتر ببینید. به جای این که فقط یک الگوریتم را در یک زمان در نظر بگیریم، بهتر است بدانیم که هر کدام چه تاثیری در کل فرآیند و مجموعه کارهای سئو و جستجو دارند.

منبع: گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید: